Wimbledon Ladies' semi-finals LIVE!
skysports -

ORDER OF PLAY 

Centre Court

13:00: (12) Jelena Ostapenko (LAT) v (11) Angelique Kerber (GER), (13) Julia Goerges (GER) v (25) Serena Williams (USA)

Court 1

13:00: (13) Raven Klaasen (Rsa) & Michael Venus (Nzl) v Frederik Nielsen (Den) & Joe Salisbury (Gbr), (4) Jean-Julien Rojer (Ned) & Demi Schuurs (Ned) v Jamie Murray (Gbr) & Victoria Azarenka (Blr), (9) Michael Venus (Nzl) & Katarina Srebotnik (Slo) v (3) Ivan Dodig (Cro) & Latisha Chan (Tpe)

Court 2

11:30: Jamie Delgado (Gbr) & Jonathan Marray (Gbr) v Thomas Enqvist (Swe) & Thomas Johansson (Swe), (15) Dominic Inglot (Gbr) & Franko Skugor (Cro) v (7) Mike Bryan (USA) & Jack Sock (USA), Iga Swiatek (Pol) v Emma Raducanu (Gbr), (11) Alexander Peya (Aut) & Nicole Melichar (USA) v (2) Bruno Soares (Bra) & Ekaterina Makarova (Rus)

Court 3

11:30: Tracy Austin (USA) & Anne Keothavong (Gbr) v Iva Majoli (Cro) & Selima Sfar (Tun), Wayne Ferreira (Rsa) & Mark Woodforde (Aus) v Patrick McEnroe (USA) & Jeff Tarango (USA), Jeremy Bates (Gbr) & Andrew Castle (Gbr) v Jacco Eltingh (Ned) & Paul Haarhuis (Ned)

Court 5

11:00: Leonie Kung (Swi) v (13) Catherine McNally (USA), (1) Chun Hsin Tseng (Tpe) v Trey Hilderbrand (USA), Clara Burel (Fra) & Diane Parry (Fra) v Leylah Annie Fernandez (Can) & Gabriella Price (USA), (1) Ray Ho (Tpe) & Chun Hsin

Tseng (Tpe) v Rinky Hijikata (Aus) & Naoki Tajima (Jpn), Yanki Erel (Tur) & Otto Virtanen (Fin) v Titouan Droguet (Fra) & Simon Ivanov (Bul)

Court 8

11:00: Jonas Forejtek (Cze) & Dalibor Svrcina (Cze) v Brandon Nakashima (USA) & Tyler Zink (USA), Daria Frayman (Rus) & Federica Rossi (Ita) v Thasaporn Naklo (Tha) & Mananchaya Sawangkaew (Tha), Jesper De Jong (Ned) & Damien Wenger (Swi) v (2) Aidan McHugh (Gbr) & Timofey Skatov (Kaz), Lorenzo Musetti (Ita) & Deney Wassermann (Ned) v James Story (Gbr) & Harry Wendelken (Gbr), Francesca Curmi (Mlt) & Viktoriia Dema (Ukr) v (2) Catherine McNally (USA) & Whitney Osuigwe (USA)

Court 11

11:00: Tristan Boyer (USA) & William Woodall (USA) v Matheus Pucinelli De Almeida (Bra) & Joao Lucas Reis Da Silva (Bra), (7) Georgia Drummy (Irl) & Alexa Noel (USA) v Amelia Bissett (Gbr) & Morgan Cross (Gbr), Sonay Kartal (Gbr) &

Erin Richardson (Gbr) v (5) Joanna Garland (Tpe) & En Shuo Liang (Tpe), Savriyan Danilov (Rus) & Henry Von der Schulenburg (Swi) v (3) Hugo Gaston (Fra) & Clement Tabur (Fra)

Court 12

11:00: Anton Matusevich (Gbr) v Tao Mu (Chn), Jack Draper (Gbr) v Lorenzo Musetti (Ita), (5) Nicolas Mejia (Col) v Gilbert Soares Klier Junior (Bra), Victoria Allen (Gbr) & Destinee Martins (Gbr) v (6) Yuki Naito (Jpn) & Naho Sato (Jpn), Tao Mu (Chn) & Leopold Zima (Ger) v (6) Nicolas Mejia (Col) & Ondrej Styler (Cze)

Court 18

11:00: (10) Xiyu Wang (Chn) v (3) Cori Gauff (USA), (4) Xin Yu Wang (Chn) v Viktoriia Dema (Ukr), (4) Maria Lourdes Carle (Arg) & Cori Gauff (USA) v Sofya Lansere (Rus) & Kamilla Rakhimova (Rus), (1) Xin Yu Wang (Chn) & Xiyu Wang (Chn) v Leonie Kung (Swi) & Joanne Zuger (Swi)



read more